Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цwym-1610228832126ькуванню)” від 18 грудня 2018 року № 2657- VIII

Наказ МОН від 28.12.2019 року № 1646 "Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти"

Як допомогти дитині, яка стала жертвою булінгу

Що робити, якщо дитина стала агресором в ситуації булінгу

Як допомогти дитині, яка стала жертвою кібербулінгу

Як батькам і школі запобігти булінгу

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти

1.Якщо дитина стала жертвою або свідком булінгу в школі, вона може повідомити про це батькам, вчителю, психологу, соціальному педагогу або безпосередньо директору школи.

2.Дитина може звернутись на гарячу лінію з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей ГО «Ла Страда-Україна»; до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді; Національної поліції України; Центру надання безоплатної правової допомоги, Національну дитячу «гарячу» лінію: 0800500225 (зі стаціонарних телефонів) або 116 111 (з мобільних).

3.Педагогічні працівники, яким стало відомо про випадки булінгу або свідками яких вони стали, зобов’язані інформувати директора школи, незалежно від того, поскаржилась жертва чи ні.

4.Після отримання інформації про випадок булінгу педагогічний працівник інформує директора школи у письмовій формі.

5.Директор школи розглядає письмову заяву про випадок булінгув день її подання та видає рішення про проведення розслідування.З метою з’ясування усіх обставинстворює наказом комісію з розгляду випадків булінгу (цькування). До складу комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булера, директор школи та інші зацікавлені особи.

6.Комісією з розгляду випадків булінгупроводиться повне та неупереджене розслідування щодо випадків булінгу (цькування) з залученням осіб, від яких надійшла інформація.

7.Рішення Комісії реєструється в окремому журналі, зберігається в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії.

8.Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор школи зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

9. У разі встановлення факту булінгу, школа забезпечуєнаданнясоціальних та психолого-педагогічнихпослуг здобувачам освіти, яких цькували, які цькували або які стали свідками булінгу.

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

1. Після отримання директором школи письмової заяви про випадок булінгу, скликається засідання комісії з розгляду випадків булінгу.

2. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор школи повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

3. Комісія з розгляду випадків булінгу розробляє рекомендації та план подальших дій щодо припинення фактів булінгу у школі.

4. Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до статті 13 чинного законодавства Кодексу України про адміністративні правопорушення.

/Files/images/б1.jpg /Files/images/б3.jpg

/Files/images/б4.jpg/Files/images/булінг.jpg

/Files/images/б2.jpg/Files/images/Булінг.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 100

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.